Newpub på Bogforum 2021

Bogforum 5.-7. november 2021

Booking af scenetider for alle NewPubs medlemmer >>>

Vores 55 udstillere / stand D3-001

Disse selvstændige forfattere, bogfolk og mikroforlæggere kan du møde på NewPubs store område i D-hallen – Bella Centers flotte nye tilbygning. Mød dem på deres stande og hør dem på vores to scener: Orange Scene og Skriv & Udgiv Scenen. (Program følger).

Faglitteratur / Brugsbøger

Samfund/historie
Pia Offenberg og Brit Rendtorff / Offenberg-Rendtorff.dk
Anton Raundahl / kobogen.dk
Annette Herzog / annetteherzog.com

Sundhed/psykologi
Tine Bay / Op Igen
Anne Grethe Pind / Kunsten at se
Susan Hemmingsen / susanhemmingsen.dk
Marina Aagaard / marinaaagaard.dk
Henning R. Jensen / Kvantelivet
Hanne Mouritsen / Pure Nordic Yoga
Jørn Uhrenholt / dupontuhrenholt.dk
Per Nørby / Sansestærk
Rikke Høgsted / belastningspsykologi.dk

Familie/samliv
Abelone Glahn / Forlaget Amedia
Pia Andersson / Fertilitetsmentor

Rejse/verden
Lone Ildved / Original Wild Nature

Hobby/fritid
Lene Krüger / Knitters Agenda

Filosofi/eksistens/religion
Tanja Eskesen / tanjaeskesen.dk
Jean Ascher / Urantia Bogen

Undervisning/sprog
Steeven H. Spangsdorf / explaint.dk

Erhverv
Hans Peter Bech / hpbech.dk

Diverse
Lene Theill / Reflexion
Elsebeth Sass / Forlaget Teatergården

Skønlitteratur

Romaner
Birgitte Bregnedal / Forlaget Fru Nysgerrig
Ota Tiefenböck / Mr. East Forlag
Rikke Aarøe Carlsen / Alias Forlag ApS
Morten Kvistgaard / mortenkvistgaard.dk
Thulla Christina Wamberg Kronaie / BogGalaxen
Anne-Pia Jørgensen
Jens Pedersen / Forlaget Ti Vilde Heste
Inger Petri / ingerpetri.dk
Joan Dansberg / Forlaget Lunden
Palle Hansen-Skov / denlangefaerd
Carsten Roslyng-Jensen / Boglex
Claudia Westh Lonning / claudiawesthlonning.dk

Krimi / Thriller
Martin Holmslykke / Panterpublish
Klaus Enghvidt Olsen / Enghvidt.dk

Børn & Unge
Susse Volander / Volander Art
Stig Michaelsen / StigMichael
Signe Find Larsen / Forlaget Guldsmeden
Cecilie Kondrup Michelsen / Forlaget Kondrup
Boris Boll-Johansen / Klørkonge
Ditte Katharina Bønke / boenke.dk
Kim Linnet / Kim Linnet
Cecilie Pødenphandt Kristensen / AlleNorm

Fantasy/Science Fiction
Heidi Holmeå Christiansen / Snackbag Studios

Mikroforlag

Andreas Wadskjær Petersen / Wadskjær Forlag
Anders Hastrup / Screaming Books
Elin Steffensen / Griffle
Renée Jessen / Character Publishing (B&U)
Henrik Kellermann Hansen / q-publish (Sundhed)
Jonna Christensen / Sandt liv i Gud (Tro & eksistens)

Skrive & udgive services

Idé, skriverårdgivning, redaktion, korrektur, grafisk design, værktøjsbrug, pr, markedsføring m.v.

Karsten Pers / karstenpers.dk
Henrik Forsberg

Sponsorer på standen

Bulls Graphics


Øvrige sponsorer:
Dafolo