Udstillere med Newpub

Bogforum 5.-7. november 2021

Disse udstillere kan du møde på NewPubs store område i D-hallen – den flotte, nye multihal. Nye udstillere føjes løbende til listen.

Faglitteratur / Brugsbøger

Samfund/historie
Pia Offenberg / Offenberg-Rendtorff.dk
Anton Raundahl / https://kobogen.dk/
Annette Herzog / annetteherzog.com

Sundhed/psykologi
Tine Bay / Op Igen
Anne Grethe Pind / Kunsten at se
Susan Hemmingsen / susanhemmingsen.dk
Marina Aagaard / marinaaagaard.dk
Henning R. Jensen / Kvantelivet
Hanne Mouritsen / Pure Nordic Yoga
Jørn Uhrenholt / dupontuhrenholt.dk

Familie/samliv
Abelone Glahn / Forlaget Amedia

Rejse/verden
Lone Ildved / Original Wild Nature

Hobby/fritid
Seema Wrisberg / Forlaget Bog
Lene Krüger / Knitters Agenda

Filosofi/eksistens/religion
Tanja Eskesen / tanjaeskesen.dk
Jean Ascher / Urantia Bogen

Undervisning/sprog
Steeven H. Spangsdorf / explaint.dk

Erhverv
Hans Peter Bech / hpbech.dk

Diverse
Lene Theill / Reflexion
Elsebeth Sass / Forlaget Teatergården

Skønlitteratur

Romaner
Birgitte Bregnedal / Forlaget Fru Nysgerrig
Ota Tiefenböck / Mr. East Forlag
Rikke Aarøe Carlsen / Alias Forlag ApS
Lucy Ludvigsen / Forlaget bøger og kunst
Morten Kvistgaard / mortenkvistgaard.dk
Thulla Christina Wamberg Kronaie / BogGalaxen
Anne-Pia Jørgensen
Jens Pedersen / Forlaget Ti Vilde Heste
Inger Petri / ingerpetri.dk
Joan Dansberg / Forlaget Lunden
Palle Hansen-Skov / denlangefaerd
CarstenRoslyng-Jensen / Boglex

Krimi / Thriller
Martin Holmslykke / Panterpublish
Klaus Enghvidt Olsen / Enghvidt.dk

Børn & Unge
Susse Volander / Volander Art
Stig Michaelsen / StigMichael
Signe Find Larsen / Forlaget Guldsmeden
Cecilie Kondrup Michelsen / Forlaget Kondrup
Boris Boll-Johansen / Klørkonge
Ditte Katharina Bønke Møller / boenke.dk
Kim Linnet / Kim Linnet
Cecilie Pødenphandt Kristensen / AlleNorm

Fantasy/Science Fiction
Heidi Holmeå Christiansen / Snackbag Studios

Mikroforlag

Andreas Wadskjær Petersen / Wadskjær Forlag
Anders Hastrup / Screaming Books
Elin Steffensen / Griffle
Renée Jessen / Character Publishing (B&U)

Skrive & udgive services

Idé, skriverårdgivning, redaktion, korrektur, grafisk design, værktøjsbrug, pr, markedsføring m.v.

Karsten Pers / karstenpers.dk
Henrik Forsberg

Sponsorer på standen

Bulls Graphics


——————————————————————–

1 Startside
2 Nyt i 2021
3 NewPubs område
4 Stande
5 Scener
6 Reception
7 Årbog
8 Sponsorat
9 Udstillerlisten

COVID-19 info
Bæredygtighed

——————————————————————–